Labanoro regioninis parkas, 2016
Į didžiausią Lietuvos regioninį parką ralio dalyviai rinkosi pasiruošę rūšių ieškoti čia plytinčiose pelkėse bei brandžiuose pušynuose. Jau šeštadienio vakare vyko pirmoji paskaita – „Šikšnosparnių rūšių atpažinimo metodai“ bei ekskursija su šikšnosparnių specialistu iš Estijos dr. Matti Masing. Jos metu ralio dalyviai su ultragarso detektoriumi užfiksavo pirmąsias šikšnosparnių rūšis. Daug ką viliojo pamatyti ir parko simbolį – erelį žuvininką, tačiau kadangi ralis vyko jo perėjimo metu, į jo gyvenamą teritoriją dalyviai kojos nekėlė. Šis ralis buvo gausus entomologinių atradimų – jo metu buvo aptiktas ypač retas vabalas Agapanthia intermedia ir į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktos laumžirgių rūšys baltakaktė skėtė (Leucorrhinia albifrons) ir šarvuotoji skėtė (L. pectoralis).
Šiame ralyje dalyvavo rekordinis komandų skaičius – net 22. Pirmąją vietą užėmė „Malus cruenta“, radusi 686 rūšis. Antrąją vietą užėmė „Universalai“, trečiąją – „LEDAS“. Svečiai iš Latvijos „Daugapilvs“ rado ir atpažino net 84 kerpių rūšis.
Po apdovanojimų visus pradžiugino vietos folkloro ansamblio pasirodymas su dainomis ir šokiais. Sekmadienį ryte prasidėjo paskaitų ciklas – svečias iš Čekijos dr. Karel Chobot pristatė duomenų apie gyvąją gamtą rinkimo ypatumus Čekijoje, o Tomas Tukačiauskas iš Aplinkos ministerijos pristatė Lietuvos saugomų rūšių informacinę sistemą (SRIS). Po jų sekė knygos „Lietuvos laumžirgiai“ pristatymas (autoriai Bernd Gliwa ir Giedrius Švitra) bei Eduardo Budrio iš Gamtos tyrimų centro paskaita „Kaip pažinti plėviasparnius vabzdžius?“. Ralį užbaigė ekskursija į įdomiausias Labanoro regioninio parko vietas kartu su ekologe Gintare Grašyte.
Daugiau apie renginį skaitykite:
Gamtininkai įvertino Labanoro girią: ką joje rado?
Atradimo džiaugsmai rūšių ralyje Labanoro girioje
Sudalyvavome Visų rūšių ralyje
J. Kalinsko, K. Girčytės, M. Adomaičio, O. Venckaus, R. Karpuškos, K. Bagdonavičiūtės, V. Gudynienės, Lietuvos gamtos fondo ir kt. nuotraukos